Baza stoczniowo-remontowa ŻM

Basen portowy Żeglugi Mazurskiej

Widok na port wewnętrzny bazy stoczniowo-remontowej Żeglugi Mazurskiej w Giżycku (fot. W.M. Darski)

Żegluga Mazurska dysponuje bazą stoczniowo-remontową w Giżycku z obszernym basenem wewnętrznym, wychodzącym na Kanał Giżycki. Baza posiada największy slip na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich, przystosowany do slipowania i wodowania dużych jednostek wodnych. Świadczone są tu usługi w postaci: slipowania, przeglądów i remontów wszelkich jednostek pływających, zimowania jachtów oraz łodzi motorowych, a także przechowywania na parkingu strzeżonym przyczep do łodzi i samochodów.
Park maszynowy i doświadczona kadra inżynieryjno-techniczna oferuje też usługi na podstawie dostarczonej przez zamawiającego dokumentacji w zakresie obróbki skrawaniem, a w tym: toczenia, frezowania płaszczyzn oraz szlifowania płaszczyzn i wałków. Dodatkowo wykonywane są też walcowe koła zębate, prace ślusarsko-spawalnicze – cięcie blach, zwijanie walców i rur z blachy, prace kowalskie, prace konserwacyjne, piaskowanie i malowanie powierzchni metalowych, remonty i konserwacja jachtów oraz silników do sprzętu pływającego, roztaczanie korpusów i elementów zawieszenia ciągników oraz samochodów, spawanie elektrodą, migomatem i gazowe stali oraz aluminium, a także usługi dźwigowe do 10 ton. Specjaliści z bazy wykonują: wyciągarki kotwiczno-cumownicze, kabestany ręczne KKCR-13, żurawie obrotowe ŻHO, wciągarki sczepiające, wciągarki ślimakowe ręczne, wciągarki łodziowe ręczne WKR-5, żurawiki łodziowe 3,2 KN, kosze ssące oraz wszelkie części zamienne do tych produktów. Realizowane są też remonty i wykonanie części zamiennych do wciągarek i mechanizmów do koparek typu KG-2,5.

Przy tych możliwościach bazowo-maszynowych i doświadczeniu kadry inżynieryjno-technicznej, zakres usług może zawsze ulec poszerzeniu. Zachęcamy do współpracy z nami!

Żaglowiec Chopin na slipie

Na slipie w bazie stoczniowo-remontowej ŻM największy żaglowiec mazurski – s/y „Chopin” (fot. W.M. Darski)

WYDZIAŁ REMONTOWO – PRODUKCYJNY

(Warsztaty – usługi ślusarskie, frezerskie, tokarskie, spawalnicze)
Aleja Wojska Polskiego 8 , 11-500 Giżycko
tel. 87 4285332; fax. 87 42830 50

Kierownik Wydziału Remontowo-Produkcyjnego – Jacek Giedziuszewicz
kom. 739 080 200

Główny technolog – Wacław Kozłowski
kom. 724 561 384

Specjalista ds. zaopatrzenia i remontów – Artur Fursewicz
kom. 609 323 426

Operator dźwigu (nośność do 10 t. i do 50 t.) – Andrzej Łukasiewicz
kom. 530 736 722