Category Archives: Aktualności

Rozpocznij lato z Żeglugą Mazurską

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na rejsy sobótkowe po jeziorze Niegocin oraz po największym polskim jeziorze – Śniardwach. Na Niegocin statek wypływa na dwugodzinny rejs w sobotę o godz. 19:00 z Portu ŻM w Giżycku, a następnie – o godz. 20:00 proponujemy trzygodzinny rejs dancingowy z muzyką na żywo. Z przystani ŻM w Mikołajkach sobótkowy statek wypływa o godz. 19:00, kierując się na bezmiar wodny Śniardw. Rejsy Nocy Świętojańskiej na Niegocinie i Śniardwach wprowadzą Państwa w niepowtarzalny klimat lata na Mazurach. Serdecznie zapraszamy!

Ćwiczenia pokazowe z zakresu ratownictwa wodnego

30 maja 2017 r. w Giżycku Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie zorganizowała konferencję, dotyczącą stanu bezpieczeństwa na wodzie. Wczesnym popołudniem zostały przeprowadzone ćwiczenia pokazowe z zakresu ratownictwa wodnego przy molo w Giżycku w których uczestniczyła czynnie jednostka Żeglugi Mazurskiej – m/s „Niegocin”. Prezentujemy zdjęcia z przeprowadzonych ćwiczeń. Ciągle myślimy o pełnym bezpieczeństwie naszych pasażerów i dlatego testujemy współpracę naszych załóg z ekipami Straży Pożarnej i Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Praca dla Kapitana Żeglugi Śródlądowej

Oferujemy pracę dla Kapitana Żeglugi Śródlądowej kat. B od 1 lipca 2017 r. na sezon nawigacyjny 2017.
Warunki zatrudnienia do uzgodnienia.
Zainteresowane osoby proszę o kontakt telefoniczny pod. nr 87 428 53 32 lub przesłanie CV na adres e-mail sekretariat@zeglugamazurska.com.pl
Kapitan Żeglugi Mazurskiej

Wodowanie katamarana pasażerskiego Żeglugi Mazurskiej

W czwartek 30 marca w stoczni Żeglugi Mazurskiej w Giżycku został wodowany pierwszy na Wielkich Jeziorach Mazurskich katamaran pasażerski. Jednostka ma długość 16,60 m, szerokość – 4,80 m, a zanurzenie ok. 70 cm. Napędzana jest dwoma silnikami wysokoprężnymi. Katamaran, który będzie nosił nazwę „Alicja”, zabierze jednorazowo na pokład 56 pasażerów. Oficjalny chrzest statku i wprowadzenie go do regularnej żeglugi nastąpi w czerwcu bieżącego roku.


fot. W.M. Darski

Wspieramy kształcenie marynarzy śródlądowych

Jest nam miło poinformować, że wspieramy kształcenie nowych kadr dla żeglugi śródlądowej. W Zespóle Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie zostanie otwarty nowy kierunek kształcenia „Technik żeglugi śródlądowej”.
Technik żeglugi śródlądowej w Ostródzie
Więcej szczegółów o kierunku i planowanym naborze na stronie ZSZ w Ostródzie.

Wyprzedaż szafek dwudrzwiowych BHP

Uprzejmie informujemy, że Żegluga Mazurska prowadzi aktualnie wyprzedaż szafek dwudrzwiowych BHP w cenie 50 zł brutto za sztukę. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt
Żegluga Mazurska Sp.z o o.
Aleja Wojska Polskiego 8
11 – 500 Giżycko
tel. 87 428 53 32

NOWY KATAMARAN PASAŻERSKI ŻEGLUGI MAZURSKIEJ

W stoczni remontowej Żeglugi Mazurskiej w Giżycku powstaje nowy statek pasażerski. Jest to jednostka dwukadłubowa, tzw. katamaran, o długości 16,60 m i szerokości 4,80 m. Statek o zanurzeniu ok. 70 cm będzie napędzany dwoma silnikami wysokoprężnymi. Na pokład zabierze 56 pasażerów. Jednostka zostanie zwodowana jeszcze w tym roku, zaś regularną żeglugę po Wielkich Jeziorach Mazurskich rozpocznie w przyszłorocznym sezonie. Prezentowany fotoreportaż ukazuje proces łączenia nadbudówki z kadłubami.

MEDALE „ZŁOTEJ POLSKI” Z ŻEGLUGĄ MAZURSKĄ

W serii „Złota Polska” ukazała się kolekcjonerska edycja pamiątkowych medali, prezentująca Żeglugę Mazurską i jej porty w Giżycku, Mikołajkach, Rucianym i Węgorzewie. Medale można nabyć na każdym statku oraz w portach Żeglugi Mazurskiej. Seria jest limitowana, więc jest to duża okazja dla kolekcjonerów, a także gustowna pamiątka z mazurskich wakacji.

moneta-03-zegluga-mazurska